14 lutego 2019

Liczna reprezentacja uczniów z naszej Szkoły Podstawowej Nr 41 została zaproszona na zawody do Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Już od godziny 8.00 na przystań ściągały kolejne grupy uczennic i uczniów. Atmosfera w budynku WTW była fantastyczna, a w całym obiekcie aż roiło się od ciekawskich spojrzeń.

Wszyscy chcieli jak najwięcej zobaczyć i zrobić. Ci, którzy zdążyli się już przebrać, próbowali swoich sił na basenie wioślarskim, przymierzali się do ergometrów. Na każdej z sal treningowych obecni byli trenerzy WTW i najlepsi zawodnicy, jak Agnieszka Renc czy Marcin Brzeziński.

Punktualnie o godzinie 9.30 wszyscy zebrali się w jednej Sali, by wspólnie rozgrzać się przy energicznej muzyce. 100 osób ćwiczących w jednym momencie na  sali ergometrowej – co to był za widok! Później już przyszedł czas na regaty (każdy z uczniów miał do przejechania 500m na ergometrze, po czym odbyły się sztafety szkolne).

Rozdanie atrakcyjnych nagród (ze specjalnie przygotowanymi logotypami) skończyło się punktualnie o 11.30, po czym nastąpiła ‘wymiana pokoleń’, czyli po skończonych zawodach do domu poszły klasy 5-6, a do rozgrzewki  przystąpiły klasy 7-8.Zawodnicy i trenerzy doradzali, wypatrywali talenty i zachęcali do treningów wioślarskich.

W imprezie wzięło udział ponad 200 uczennic i uczniów warszawskich szkół podstawowych. Impreza miała charakter naborowy i służyła popularyzacji wioślarstwa. Uczestnicy mogli spotkać się oko w oko z mistrzem, spróbować trudno dostępnego treningu wioślarskiego, a także każdy z nich otrzymał pamiątkową, sportową koszulkę.

Sukcesem indywidualnym może poszczycić się Tomasz Tkaczuk, który w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce, natomiast drużynowy sukces osiągnęły dziewczynki z klas 5-6,zajmując III miejsce.

Ogromne gratulacje!

Autor: Irka Drynkowska