Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Mikrokosmos" dla klas 0-8

10 grudnia 2020

Zapraszamy dzieci i młodzież do zatrzymania się i uważnego spojrzenia pod nogi, zajrzenia pod liść czy kamień. Może dostrzeżecie coś ważnego gołym okiem a może dopiero po spojrzeniu przez szkło powiększające. A może od dawna jesteście strażnikami tego co niedostrzegalne dla innych. Zachęcamy Was do opowiedzenia o Waszym odkryciu językiem sztuki.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 0-8 do wzięcia udziału w Wojewódzkim konkursie plastycznym Mikrokosmos.

Inspiracją konkursu był między innymi poetycki dokument filmowy z 1996 r.o tym  samym tytule autorstwa Claudea Nuridsany i Marie Perennou, ukazujący jeden dzień z życia najmniejszych mieszkańców łąki.

Zadaniem  uczestników jest wykonanie pracy plastycznej prezentującej świat małych zwierząt i przyrody, którego na co dzień, być może nie dostrzegamy.

Zachęcamy do obejrzenia filmu (jest dostępny na cda).
Ważne:
- skany lub zdjęcia prac konkursowych ( plik jpg  rozmiar max.2 MB) oraz wypełnione metryczki i zgody na udział należy przesyłać na adres mailowy:
magdalenachmielewska@eduwarszawa.pl lub JTomkiewicz@eduwarszawa.pl
- Termin nadsyłania prac: do 10 stycznia 2021 r.( do 15 stycznia musimy przesłać je do organizatora konkursu)
- prace płaskie, w dowolnym formacie i technice( z wyłączeniem grafiki komputerowej)
- z nadesłanych prac wybierzemy 10, które trafią do II etapu wojewódzkiego
Serdecznie zapraszamy!

Bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu ( sekcja Ogłoszenia/ Librus)

Autor: Joanna Tomkiewicz-Gwiazda i Magdalena Chmielewska

• Powiększ zdjęcie Wojewódzki Konkurs Plastyczny