12 kwietnia 2021

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w lekcji online z panią Księgarką z Wydawnictwa Dwie Siostry. Rozmawialiśmy na temat magicznych zwierząt – jednorożców.

Poznaliśmy dwie niezwykle interesujące książki.

„Ogród do składania” – to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej: zbiór zwariowanych opowiadań o rodzinie, której wciąż zdarzają się nadprzyrodzone przygody. Harriet i Mark Armitage’owie wiodą życie zwyczajnego rodzeństwa z małego angielskiego miasteczka. Ale tylko przez sześć dni w tygodniu. Bo w poniedziałki… W poniedziałki muszą radzić sobie z czarownicami, duchami i goblinami. W ich ogrodzie pojawia się jednorożec, dom zostaje zarekwirowany na potrzeby młodych magików, w szafce na bieliznę z jaja wykluwa się gryf. Rodzice zmieniają się w biedronki, a młodszy brat – w słonia. Wszystko to za sprawą życzenia, które kiedyś wypowiedziała ich mama. Dzięki niemu z rodziną Armitage’ów nie będziecie się nudzić nigdy – nie tylko w poniedziałki.

„Zwierzęta w godłach” - to wyprawa tropem prawdziwych i mitycznych zwierząt z godeł państw całego świata. Rajskie ptaki i morskie ślimaki, kolibry, żółwie i pancerniki, orły, smoki i lamparty. W barwnych i skomplikowanych godłach państw kryje się wiele intrygujących zwierząt i fantastycznych stworzeń. Każde z nich ma własną fascynującą historię, związaną z dziejami i kulturą danego kraju. „Zwierzęta w godłach” - to podróż przez wszystkie kontynenty, od Ameryki Północnej po Australię. Napotkamy tu całą heraldyczną menażerię: zwierzęta egzotyczne i rzadkie, jak kwezale czy cudowronki, całkiem zwyczajne, jak koń domowy, a także te mityczne albo już wymarłe, jak smok czy ptak dodo. Czas na wycieczkę do najbardziej niezwykłego zoo na świecie!

Zachęcamy do lektury!

Autor: Beata Antosiewicz