Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar”

Sukcesy naszych uczniów

30 października 2019

Zuzanna Tryc (6b) i Aleksaner Pyrek (8a) zdobili nagrody w Międzynarodowym Konkursie.

Jury Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego Młodzież pisze wiersze - Jugend schreibt Gedichte 2019 w Berlinie postanowiło przyznać:

II miejsce

ZUZANNIE TRYC

uczennicy klasy 6b

recenzja:

"Swoim wierszem wprowadziłaś nas w świat poetyckiej wyobraźni, w którym króluje personifikacja. Jesteś z nią wręcz zaprzyjaźniona i z wielkim zaufaniem powierzasz jej swoje sny, które kreują twoją „podniebną podróż” pełną rytmicznej dynamiki i gry słownej. Z wielkim talentem ożywiasz świat rzeczy i przedmiotów ze snu. Sprzęty tańczą, budzik „odmierza słowa”, krzesło śpiewa. Na pewno lubisz balet i muzykę. Sztuki, które są pokrewne poezji. Masz w sobie duży potencjał poetycki. Rozwijaj swoje zdolności i nowoczesne podejście do poezji wolnej i niesfornej, jak twoje sny."

i

III miejsce

ALEKSANDROWI PYRKOWI

recenzja:

"Do naszego konkursu nadesłano już wiele tekstów o aniołach, ale żaden z nich nie był tak miłym wierszem o wakacjach w towarzystwie anioła kumpla, starszego brata i opiekuna, który „pilnuje marzeń”, nawet tych zwariowanych, aby były bezpieczne i „ nikt nigdy nie wywrócił ich do góry nogami”. Twój anioł pięknie osłania skrzydłami twoje wakacyjne przygody. Daje ci zaufanie do świata i do samego siebie. Tego można doświadczyć w ciszy i spokoju, z dala od krzykliwej cywilizacji. Twój wiersz jest sympatyczną pochwałą sielsko-anielskiego wypoczynku na łonie natury w rodzinnym zakątku, na przykład na Mazurach, w „ sadzie wujka Szymona”.

Gratulujemy!

Autor: Aleksandra Jagiełłowicz