O szkole w pigułce

O „Szkole na Drewnianej” w pigułce

„Szkoła na Drewnianej” – tak  potocznie mów się o nas „na mieście”. Absolwenci, uczniowie i ich bliscy często nazywają nas „Szkołą pod Mądrą Sową” i to nie tylko dlatego, że wchodzących do naszego ponad stuletniego budynku wita na dziedzińcu rzeźba sowy.

Naszej pracy przyświeca motto: „Z tradycją w przyszłość” – kultywujemy tradycje i wartości, które przekazali nam nasi patroni i byli uczniowie tej szkoły – powstańcy, żołnierze AK Grupy Bojowej „Krybar”. Te wartości to patriotyzm, koleżeństwo, wierność przekonaniom, współpraca. Jednocześnie myślimy o przyszłości naszych wychowanków i staramy się wyposażyć ich w umiejętności niezbędne do wejścia w dojrzałe i dorosłe życie.

W naszej szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski klas IV-VIII, a od tego roku szkolnego, po raz pierwszy obyły się wybory do Samorządu klas 0-III.

„Klub Ośmiu” – to grupa zapaleńców, wolontariuszy, którzy swoją energią i kreatywnością potrafią „wciągnąć” do swoich akcji całą szkołę, rodziców i społeczność lokalną.

Co zrobić kiedy dziecko musi przyjść do szkoły przed lekcjami lub zostać po zakończonych zajęciach? Zapisać je do szkolnej Świetlicy!!! To miejsce, a właściwie obecnie kilka magicznych miejsc w szkole, weźmie pod swoje skrzydła uczniów z klas 0-VIII już od 7.00 i odda w ręce utęsknionych rodziców zmęczone, ale przeszczęśliwe nawet o 17.30.

O zdrowie naszych uczniów dba dyplomowana pielęgniarka środowiska wychowania i nauczania, która pomoże, doradzi, posmaruje czoło, opatrzy skaleczenie, zważy i zmierzy, zbada wzrok w godzinach 7:30 – 8:00.

Problemy „duszy” pomogą uleczyć trzy wyjątkowe panie psycholog i dwie panie pedagog.

Nie jesteśmy szkołą sportową, ale ze szkołami sportowymi wygrywamy zdobywając np. Mistrzostwo Dzielnicy Śródmieście w unihokeju dziewcząt!

„Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”. (Cyceron) W naszej szkolnej bibliotece znajdziecie nie tylko lektury, ale też najnowsze pozycje beletrystyki dziecięcej i młodzieżowej, wybrane przez uczniów naszej szkoły.

Każde dziecko, którego rodzic wyrazi chęć ma zapewniony ciepły dwudaniowy posiłek z deserem przygotowywany w szkolnej stołówce.

Wszystkie szczegółowe informacje o funkcjonowaniu i działalności „Szkoły na Drewnianej” znaleźć można na naszej szkolnej stronie internetowej i Facebooku, chociaż jeden zimowy wieczór może nie wystarczyć na obejrzenie wszystkich wydarzeń i działań, w których brali udział nasi uczniowie. Zachęcamy jednak gorąco, jest się czym pochwalić!!!

TO MY - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 41im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar”

W naszej szkole naprawdę dużo się dzieje Uśmiech

Nasze działania/ projekty to:

• Projekt "Dobrze jemy ze szkołą na widelcu"
  • Rowerowy maj
  • Akademia czystych rąk
  • „Pierwsza pomoc dla najmłodszych”- elementy pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach wychowania fizycznego
  • Program edukacyjny „Megamisja”
  • Organizacja Międzynarodowego Dnia Kropki (rozwijanie talentów)
  • Organizacja zajęć w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii

Uniwersytet Dzieci-projekty:

• „Jaką moc ma empatia?”
  • „ Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”
  • “Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”
  • „Muzyka – do czego inspirują dźwięki?”
  • „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”
  • “W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?”
  • “Młodzi Kulturalni” – wyjścia do teatrów
  • „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”- II edycja(ekologiczna) -ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa
  • "Parada bajek" (czytanie, scenki, konkurs plastyczny, parada postaci bajkowych)
  • ,,Bajki, grajki – Bajkoterapia dla malucha,,
  • Projekt Matematyka z klasą
  • zajęcia matematyczne – „Sto monet”
  • Projekt edukacyjny „Od grosika do złotówki”
  • Udział w warsztatach zewnętrznych w Centrum Pięniądza NBP
  • Udział w projekcie „Ekonomiczna Akademia Sobieradka” klasa 3
  •  Organizacja Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz
  • Dnia „Rozumiem i szanuję”
  •  Organizacja Wiosennego Turnieju Integracyjnego
  •  Realizacja Dnia Kolorów i dni niepełnosprawności
  •  Organizacja zajęć warsztatowych przy współpracy z Ośrodkiem „Żyj Zdrowo”
  • Edukacja filmowa “Nowe horyzonty”
  • “Emocja”- Międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój społeczny i emocjonalny dzieci i młodzieży.

Ręce, Przyjaźń, Przyjaciele, Dzieci, Zabawa, Szczęście