3c na Zamku Królewskim
12 maja klasa 3c uczestniczyła w wyjątkowej lekcji muzealnej pt. „Portret króla Jegomości” w Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas zajęć uczniowie oglądali reprezentacyjne i prywatne portrety królewskie, poznając insygnia władzy – koronę, berło i jabłko królewskie. Odkrywali symbolikę kolorów, stroju koronacyjnego oraz uczyli się rozpoznawać różne rodzaje portretów i ich znaczenie. To była niezwykle inspirująca lekcja historii, sztuki i królewskich tradycji!











.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)


