Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Szanowni Państwo,

uczniowie warszawskich szkół podstawowych uprawnieni są do bezpłatnych
przejazdów transportem publicznym. Uprawnienia można uzyskać
poprzez złożenie wniosku o wydanie Karty Ucznia przez link
dedykowany naszej placówce:
Wniosek o wydanie Karty Ucznia


  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Zaproszenie

Uwaga, uwaga! Wyjątkowy gość na naszym Festynie Szkolnym!

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz przyjaciół szkoły na występ niezwykłego artysty – Heńka Małolepszego!

Heniek Małolepszy, czyli Maciej Mościcki, to warszawski muzyk, pieśniarz i popularyzator stołecznego folkloru. W swoich występach z pasją przypomina najpiękniejsze piosenki dawnej Warszawy, akompaniując sobie na bandżo i gitarze. W jego repertuarze można usłyszeć przedwojenne szlagiery, walczyki, fokstroty i piosenki podwórkowe, a wszystko to okraszone humorem oraz barwnymi opowieściami o dawnej stolicy.

Podczas festynu przeniesiemy się w klimat dawnej Warszawy, pełnej muzyki, uśmiechu i niepowtarzalnej atmosfery. To doskonała okazja, aby poznać kawałek historii miasta w wyjątkowo radosnej i muzycznej odsłonie!

???? Data: 30 maja
???? Godzina: 10:00–13:00
???? Miejsce: Festyn Szkolny

Nie może Was zabraknąć! Przyjdźcie posłuchać, pośpiewać i wspólnie spędzić czas przy dźwiękach warszawskich szlagierów.

Do zobaczenia na festynie!

29 maja 2026
Czytaj więcej o: Uwaga, uwaga! Wyjątkowy gość na naszym Festynie Szkolnym!
Powiększ zdjęcie Detektywi%20prehistorii%20czyli%20zielona%20szkoła%20w%20w%20Górach%20Świętokrzyskich

Detektywi prehistorii czyli zielona szkoła w w Górach Świętokrzyskich

Uczniowie klasy  VIII a i b przemierzyli niezwykłe zakątki Gór Świętokrzyskich.

Aby poznać specyfikę przyrodniczą regionu odwiedzili :

-rezerwaty przyrodnicze: KRZEMIONKI OPATOWSKIE oraz WIETRZNIA,

-gołoborze na ŚWIĘTYM KRZYŻU,

- króla Puszczy Świętokrzyskiej DĄB BARTEK,

Świętokrzyski szlak literacki zaprowadził uczniów do:

- posiadłości Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku,

- dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach,

W poszukiwaniu wiedzy i  informacji o sprawności fizycznej  i umysłowej dotarli do:

- Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach,

Podróż w czasie do odległej przeszłości regionu świętokrzyskiego odbyli  :

-zwiedzając Centrum Geoedukacji w Kielcach,

-podczas warsztatów w Muzeum Archeologicznym w Krzemionkach Opatowskich

-w multimedialnym Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi

Bogaci w nową wiedzę i doświadczenia, zadowoleni wrócili do Warszawy.

24 maja 2026
Barbara Andrzejczak, Klaudia Krajewska, Joanna Klepacka, Monika Zwierz
Czytaj więcej o: Detektywi prehistorii czyli zielona szkoła w w Górach Świętokrzyskich
Powiększ zdjęcie

Zaproszenie na festyn szkolny

W klimacie dawnej Warszawy, pełnej ulicznych grajków, kolorowych kamienic i niezwykłej atmosfery starego miasta, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, absolwentów oraz mieszkańców na wyjątkowy

✨ FESTYN SZKOLNY ✨

 30 maja
 godz. 10:00–13:00

Czekać będą na Państwa liczne atrakcje inspirowane dawną Warszawą:

  •  muzyka i warszawskie klimaty
  • występy artystyczne
  • domowe wypieki i smakołyki
  • zabawy, konkursy i animacje dla dzieci wyjątkowe dekoracje i kąciki fotograficzne

Niech tego dnia nasza szkoła zamieni się w tętniące życiem warszawskie podwórko sprzed lat!

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania! ❤️

21 maja 2026
Czytaj więcej o: Zaproszenie na festyn szkolny
Powiększ zdjęcie 3c%20na%20Zamku%20Królewskim

3c na Zamku Królewskim

12 maja klasa 3c uczestniczyła w wyjątkowej lekcji muzealnej pt. „Portret króla Jegomości” w Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas zajęć uczniowie oglądali reprezentacyjne i prywatne portrety królewskie, poznając insygnia władzy – koronę, berło i jabłko królewskie. Odkrywali symbolikę kolorów, stroju koronacyjnego oraz uczyli się rozpoznawać różne rodzaje portretów i ich znaczenie. To była niezwykle inspirująca lekcja historii, sztuki i królewskich tradycji!

14 maja 2026
Katarzyna Moryc
Czytaj więcej o: 3c na Zamku Królewskim
Powiększ zdjęcie Majowe%20wyjście%20Wojażera%20do%20Melt%20Museum%20

Majowe wyjście Wojażera do Melt Museum

Wojażer wybrał się na wyjątkową immersyjną wystawę o drzewach.
Była to sensoryczna podróż do świata drzew i wody – przestrzeni, w której czas zwalnia.
Kolejnym punktem był Plac Pięciu Rogów (w jaju ciągle stuka i słychać pisklęta ???? ).
Kolejne wyjście to wspólny wyjazd do Gdańska!
 
6 maja 2026
Kinga Bednarzak
Czytaj więcej o: Majowe wyjście Wojażera do Melt Museum
Powiększ zdjęcie konkurs%20plastyczny

Podsumowanie konkursu plastycznego z okazji 120-lecia szkoły "Nowy mural"

Podsumowanie konkursu plastycznego z okazji 120-lecia szkoły "Nowy mural".♥️

 
Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej, która stanie się inspiracją do powstania muralu upamiętniającego tę szczególną rocznicę.
 
Motywem przewodnim pracy były słowa: "Jest taka szkoła, która dzisiaj tętni życiem, będąc najlepszym świadectwem miasta, które wstało z morza ruin".
 
Dziękujemy nauczycielom,  rodzicom  i uczniom za przygotowane prace♥️
 

Zapraszamy na wernisaż prac plastycznych w szatni szkoły.

4 maja 2026
Ewa Budzyńska
Czytaj więcej o: Podsumowanie konkursu plastycznego z okazji 120-lecia szkoły "Nowy mural"
Powiększ zdjęcie Powrót%20do%20przeszłości...%201906-2026

Powrót do przeszłości... 1906-2026

30 kwietnie mieliśmy szansę Jak wyruszyć w.. czasie. Każda klasa przygotowała informacje na temat pewnej dekady, w którek funkcjonowała nasza szkoła.

Czy wiecie jak zmieniały się moda, kulinaria, architektura na przestrzeni lat? Odpowiedzi na te pytania dali nam uczniowie! Klasy 4-7 przygotowały m.in. prezentacje, kulinaria, udekorowały salę odpowiednio do "wylosowanych lat". Uczniowie, którzy w danej chwili nie prezentowali efektów pracy, chodzili na pokazy do innych sal.

Klasa 5a i wszystkie 8, miały szczególne zadanie. Zrobienie pokazu filmowego dla klas 1-3 (klasa 5a) i animowanie dzieci przez uczniów klas 8.

To była świetna okazja do integracji, zdobycia wiedzy i świetnej zabawy!

30 kwietnia 2026
Czytaj więcej o: Powrót do przeszłości... 1906-2026
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie Gala%20Młodych%20Artystów

Gala Młodych Artystów

23 kwietnia nasza szkoła miała zaszczyt być organizatorem wyjątkowego wydarzenia – Gali Młodych Talentów, podczas której odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VIII Warszawskiego Konkursu Wokalnego „Warszawa w piosence” oraz II Warszawskiego Konkursu Literackiego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej Krybar, co nadało tej uroczystości szczególny, patriotyczny wymiar.

Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Beata Ostałowska wraz z organizatorami, a laureatom konkursu wokalnego również Przewodnicząca Jury, Pani Livia Pawłowska.

Talent to dar, który rozkwita dzięki pasji, pracy i odwadze do realizowania marzeń. Dzisiejsza gala pokazała, jak wielu młodych ludzi rozwija swoje zdolności artystyczne i literackie, inspirując innych do działania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom. Dziękujemy za obecność oraz wspólne świętowanie młodych talentów!

24 kwietnia 2026
Czytaj więcej o: Gala Młodych Artystów
Powiększ zdjęcie

II Zjazd Absolwentów

DRODZY ABSOLWENCI!

 

Z okazji obchodów

Jubileuszu 120-lecia

naszej Szkoły przy Drewnianej, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na II Zjazd Absolwentów który odbędzie się
3 października 2026 r.

To wyjątkowa okazja do wspomnień, spotkań po latach oraz wspólnego świętowania!

Więcej informacji

20 kwietnia 2026
Czytaj więcej o: II Zjazd Absolwentów