Wycieczka uczniów klasy 2c do Muzeum Ziemi

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 grudnia 2025

Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Ziemi, podczas której poznawali fascynujący świat przyrody nieożywionej. Dzieci miały okazję obejrzeć bogate zbiory minerałów, skał oraz skamieniałości, a także dowiedzieć się, jak powstawała Ziemia i jakie procesy kształtują ją do dziś.

Zwiedzanie muzeum było doskonałym uzupełnieniem treści omawianych na lekcjach przyrody. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika, chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Szczególną uwagę wzbudziły barwne minerały oraz okazy sprzed milionów lat.

Wycieczka była nie tylko pouczająca, ale również bardzo inspirująca. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i nowej wiedzy, a wspólne wyjście stało się także okazją do integracji zespołu klasowego.