Jesteś tutaj: Start / O szkole

Przejdź do - 6c rozmawia o kodeksie rycerskim

6c rozmawia o kodeksie rycerskim

28 listopada 2023 uczniowie klasy 6c wybrali się na zajęcia do Zamku Królewskiego na zajęcia o kodeksie rycerskim.

Dowiedzieliśmy się ile ważyła zbroja, jak można się było stać rycerzem oraz mieliśmy okazję przymierzyć niektóre elemetny stroju rycerza.

Odwiedziliśmy również podziemia zamkowe, gdzie okazało się, że dawniej była studnia.

To było bardzo pouczające spotkanie :)

28 listopada 2023
Iwona Jędral
Przejdź do - 6b z wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego

6b z wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego

Uczniowie klasy VI b odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. HARCERSKA POCZTA POLOWA

Podczas lekcji dowiedzieli się jak funkcjonowało harcerstwo w czasie Powstania Warszawskiego, poznali zasady powstańczej korespondencji.

Zwiedzając muzeum mieli okazję przeczytać oryginalne listy pisane w okresie Powstania.

22 lutego 2024
Przygotowała B.Andrzejczak
Przejdź do - Spotkanie z alpinistą i przewodnikiem wysokogórskim

Spotkanie z alpinistą i przewodnikiem wysokogórskim

Uczniowie klas szóstych gościli Pana Macieja Ciesielskiego, który wspina się w górach całego świata. Jest on  również doświadczonym przewodnikiem wysokogórskim.

NAJWAŻNIEJSZE- TO WRÓCIĆ BEZPIECZNIE, to jedna z zasad którą kieruje się alpinista podczas wspinaczki i pracy przewodnika.

Uczniowie poznali czynniki przyczyniające się do powstania lawin śnieżnych, dowiedzieli się w jaki sposób zminimalizować ryzyko bycia ofiarą lawiny oraz jak się zachować kiedy jesteśmy świadkami zejścia lawiny.

Największe wrażenie na uczniach wywarł pokaz działania plecaka lawinowego z detektorem.

27 lutego 2024
Przygotowała B.Andrzejczak

Fundacja "Świat na TAK" - Podziękowanie

Fundacja "Świat na Tak" przesyła szkole podziękowanie za pomoc przy organizacji XXVI Integracyjnego Balu Karnawałowego.

27 lutego 2024
Czytaj więcej o: Fundacja "Świat na TAK" - Podziękowanie

Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Klasa 6c zwiedziała Pałac Prezydecki. Podczas wizyty poznaliśmy historię tego miejsca oraz zostały nam przybliżone sylwetki jego mieszkańców.

Było to niecodzienne połaczenie teraźnieszości i przeszłości.

15 lutego 2024
Iwona Jędral
Przejdź do - Warsztaty edukacyjne- klasa 3a

Warsztaty edukacyjne- klasa 3a

Klasa 3a wzięła udział w warsztatach „Stoliczku nakryj się” w Pałacu pod Blachą.
Zajęcia były poświęcone dawnym smakołykom i naczyniom, w których je podawano.
Dzieci oglądały eleganckie nakrycie stołu, oryginalne sztućce oraz poznały zasady dobrego zachowania przy stole.
Podczas części plastycznej uczniowie ulepili z gliny naczynia.

23 lutego 2024
Paulina Grzybek
Przejdź do - Klasa 6a Kompozycja geometryczna- kontrast i dynamika

Klasa 6a Kompozycja geometryczna- kontrast i dynamika

Klasa 6a na zjęciach z techniki wykonała niecodzienne kompozycje:)

16 lutego 2024
Marzena Trojanowska
Przejdź do - Gazetka szkolna- Uroczyste oddanie #1

Gazetka szkolna- Uroczyste oddanie #1

Gazetka szkolna wraca po 5 letniej przerwie! KURIER Z DREWNIANEJ

A co w numerze? Wywiad, opowiadanie, ciekawostki, dowcipy, łamigłówki i KONKURSY!

link: https://sp41drewniana.edu.pl/p,283,wydanie-i

Miłego zaczytania się!

19 lutego 2024
Redakcja Kuriera z Drewnianej

5a w laboratorium ciemności

Klasa 5a brała udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych LABORATORIUM CIEMNOŚCI w Związku Osób Niewidomych.
Poruszaliśmy się przy pomocy białej laski, nalewaliśmy wodę do kubka, dotykaliśmy rzeczy przy pomocy tylko dotyku i zapoznawaliśmy się z alfabetem Braile'a.
Teraz wiemy też jak pomóc osobie niewidomej.
13 lutego 2024
Ewa Budzyńska, Aneta Belczyk
Przejdź do - Giganci programowania-14 edycja

Giganci programowania-14 edycja

Szanowni Państwo.

Wraz z naszymi patronami honorowymi-Ministrem Edukacji, GovTechem, NASKiem, ORE oraz prezydentami miast, mamy ogromny zaszczyt zaprosić uczniów Państwa szkoły do udziału w 14 edycji "Koduj z Gigantami"

"Koduj z Gigantami" to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, podczas których staramy się wprowadzić uczniów w świat programowania i nowoczesnych technologii.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w ponad 120 miastach Polski oraz online. Akcja prowadzona jest w dniach 20.01-03.03.2024 r.

Warszaty umożliwają poznanie podstaw programowania w środowiskach i językach takich jak" Scratch, Minecraft Education, App Inventor, C#, Visual Studio, HTML. Obecna edycja jest rozszerzona również o zajęcia z matematyki.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie www.kodujzgigantami.pl

19 lutego 2024