Jesteś tutaj: Start / Kącik logopedyczny / o nas

o nas

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Szanowni Państwo, STARTUJEMY!!!!

Zaczynamy z optymizmem i jak zawsze z nowymi celami. W tym roku skupimy się na kształceniu umiejętności komunikacyjnych i językowych przy wspomagającej metodzie- Logojoga, czyli joga w logopedii (opis innowacji w zakładce Logopedyczne inspiracje).

 Będą ćwiczenia aparatu mowy, ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, słuchowe, a nawet ogólnorozwojowe, asany jogi z bajkami w tle, ćwiczenia umiejętności językowych i komunikacyjnych z całą prozodią mowy.

 Poszczególne zakładki bez zmian. Przypominamy je dla nowego odbiorcy.

W zakładce Logopedyczne inspiracje, znajdziecie Państwo w dalszym ciągu proste ćwiczenia logopedyczne, które można wykonać z dzieckiem „przy okazji”. Dzięki nim można świetnie bawić się w rodzinnym gronie. Obecnie załączamy w zakładce INSPIRACJE, kopię Padletu ze zdalnego nauczania z mnóstwem ćwiczeń w postaci kart pracy i interaktywnych.

W zakładce Gimnastyka ręki i języka będziemy publikowały kolorowankę wraz z opisem do czytania, którą można wydrukować tak, aby dziecko samodzielnie mogło wykonać zadanie. Zadania te będą miały na celu ćwiczenie wymowy, koordynacji wzrokowo ruchowej, spostrzegawczości i czytania ze zrozumieniem.

Zaś w zakładce Dzieci dzieciom zamieszczone zostaną przygotowane przez uczniów na zajęciach rebusy, szyfrówki, wykreślanki i inne łamigłówki do wydrukowania i rozwiązania, a w Galerii możecie zobaczyć jak pracujemy i efekty działań dzieci.

W naszych gabinetach prowadzimy terapię dzieci wspierając się programami komputerowymi (od tego roku mamy testy przesiewowe i super ćwiczenia interaktywne mTalent, tablicą multimedialną, metodą Forbraina, Warnkego, Tomatisa, metodą krakowską, terapią miofunkcjonalną i wieloma innymi.

Zachęcamy do ćwiczeń logopedycznych dostępnych na stronie.

 

Serdecznie zapraszamy, 
Logopedki z Drewnianej