Jesteś tutaj: Start / Kącik logopedyczny / o nas

o nas

Witamy serdecznie po wakacjach

Szanowni Państwo, ZACZYNAMY nowy rok szkolny 2020/2021, z nowymi, starymi wyzwaniami.

Z uwagi na sytuację pandemiczną kontynuujemy cel i umiejętność kluczową z ubiegłego roku. Zatem chciałybyśmy się skupić w bieżącym roku na kształceniu pięknego, poprawnego mówienia w oparciu, co oczywiste, o normatywny język ojczysty, a nie tylko na usuwaniu wad i zaburzeń mowy. Będą ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, słuchowe, a nawet ogólnorozwojowe, ćwiczenia umiejętności językowych i komunikacyjnych z całą prozodią mowy. Poszczególne zakładki bez zmian. Przypominamy je dla nowego odbiorcy.

Zatem wyruszamy w drogę po laur Wielkiego Mówcy.

W zakładce Logopedyczne inspiracje, znajdziecie Państwo w dalszym ciągu proste ćwiczenia logopedyczne, które można wykonać z dzieckiem „przy okazji”. Dzięki nim można świetnie bawić się w rodzinnym gronie. Obecnie załączamy w zakładce INSPIRACJE, kopię Padletu ze zdalnego nauczania z mnóstwem ćwiczeń w postaci kart pracy i interaktywnych.

W zakładce Gimnastyka ręki i języka będziemy publikowały kolorowankę wraz z opisem do czytania, którą można wydrukować tak, aby dziecko samodzielnie mogło wykonać zadanie. Zadania te będą miały na celu ćwiczenie wymowy, koordynacji wzrokowo ruchowej, spostrzegawczości i czytania ze zrozumieniem.

Zaś w zakładce Dzieci dzieciom zamieszczone zostaną przygotowane przez uczniów na zajęciach rebusy, szyfrówki, wykreślanki i inne łamigłówki do wydrukowania i rozwiązania., a w Galerii możecie zobaczyć jak pracujemy i efekty działań dzieci.

W naszych gabinetach prowadzimy terapię dzieci wspierając się programami komputerowymi( od tego roku mamy testy przesiewowe i super ćwiczenia interaktywne mTalent, tablicą multimedialną, metodą Forbraina, Warnkego, Tomatisa, metodą krakowską, terapią miofunkcjonalną i wieloma innymi.

Zachęcamy do ćwiczeń logopedycznych dostępnych na stronie.

Serdecznie zapraszamy do współpracy
Logopedki SP41