Jesteś tutaj: Start / Kącik logopedyczny / o nas

o nas

Witamy serdecznie w naszym Kąciku

W tym roku logopedyczną kompetencją kluczową są ćwiczenia grafomotoryczne, pisanie i czytanie.
W związku z tym, że jesteśmy w okresie świętowania 100-lecia niepodległości postanowiłyśmy cały rok szkolny poświęcić legendom polskim (poza okresem Bożego Narodzenia).
Treści legend będą punktem wyjścia do ćwiczeń grafomotorycznych i pracy nad tekstem.
W zakładce Logopedyczne inspiracje znajdziecie proste ćwiczenia logopedyczne, które można wykonać z dzieckiem „przy okazji”. Dzięki nim będziecie się Państwo świetnie bawić w rodzinnym gronie.
Natomiast w zakładce Gimnastyka ręki i języka będziemy publikowały kolorowankę wraz z opisem do czytania, którą można wydrukować tak, aby dziecko samodzielnie mogło wykonać zadanie. Zadania te będą miały na celu ćwiczenie wymowy, koordynacji wzrokowo ruchowej, spostrzegawczości i czytania ze zrozumieniem.
W zakładce Dzieci dzieciom zamieszczone zostaną przygotowane przez uczniów na zajęciach rebusy, szyfrówki, wykreślanki i inne łamigłówki do wydrukowania i rozwiązania., a w Galerii możecie zobaczyć jak pracujemy i efekty działań dzieci.
Kontynuujemy zadania  z zakresu emisji głosu dla wszystkich, którzy lubią wyzwania. Na lewym skrzydle drzwi windowych na 1 piętrze umieszczamy trudne wierszyki. Zapraszamy do treningu emisyjnego i dykcyjnego.
W naszych gabinetach prowadzimy terapię dzieci wspierając się programami komputerowymi, tablicą multimedialną, metodą Forbraina, Warnkego, Tomatisa, metodą krakowską, terapią miofunkcjonalną  i wieloma innymi.
Wszelkie nasze działania i aktywności możecie Państwo śledzić na podziwiać drzwiach windy na 1 piętrze oraz na stronie internetowej szkoły i facebooku

Serdecznie zapraszamy do współpracy
Logopedki SP41