Jesteś tutaj: Start / Kącik logopedyczny / o nas

o nas

Witamy serdecznie po wakacjach

Szanowni Państwo ZACZYNAMY nowy rok szkolny 2019/2020 z nowymi wyzwaniami. Naszym celem i umiejętnością kluczową , na której chciałybyśmy się skupić w bieżącym roku jest kształcenie pięknego , poprawnego mówienia w oparciu o normatywny język ojczysty. Skupimy się na ćwiczeniach narządów artykulacyjnych, ćwiczeniach oddechowych, słuchowych, a nawet ogólnoruchowych. Poszczególne zakładki bez zmian. Przypominamy je  dla nowego odbiorcy.
Zatem wyruszamy w drogę po laur Wielkiego Mówcy.

W zakładce Logopedyczne inspiracje znajdziecie Państwo w dalszym ciągu   proste ćwiczenia logopedyczne, które można wykonać z dzieckiem „przy okazji”. Dzięki nim można  świetnie się  bawić w rodzinnym gronie.

Natomiast w zakładce Gimnastyka ręki i języka będziemy publikowały kolorowankę wraz z opisem do czytania, którą można wydrukować tak, aby dziecko samodzielnie mogło wykonać zadanie. Zadania te będą miały na celu ćwiczenie wymowy, koordynacji wzrokowo ruchowej, spostrzegawczości i czytania ze zrozumieniem.

W zakładce Dzieci dzieciom zamieszczone zostaną przygotowane przez uczniów na zajęciach rebusy, szyfrówki, wykreślanki i inne łamigłówki do wydrukowania i rozwiązania., a w Galerii możecie zobaczyć jak pracujemy i efekty działań dzieci.

W naszych gabinetach prowadzimy terapię dzieci wspierając się programami komputerowymi, tablicą multimedialną, metodą Forbraina, Warnkego, Tomatisa, metodą krakowską, terapią miofunkcjonalną  i wieloma innymi.

Serdecznie zapraszamy do współpracy
Logopedki SP41