Jesteś tutaj: Start / Organizacja / Biblioteka

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego”

Jan Paweł II

Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 41 w Warszawie jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli, ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej uczniów. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno – wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały, informując o nich i udostępniając je.
Mogą z niej korzystać uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły.
Księgozbiór biblioteki liczy ponad 15 tysięcy woluminów. Jest systematycznie aktualizowany oraz selekcjonowany. Wypożyczenia książek odbywają się w oparciu o program komputerowy MOL Optivum. Uczniowie mają do dyspozycji dwa komputery z dostępem do Internetu.

W roku szkolnym 2023/2024 bibliotekę prowadzi Sylwia Ślusarczyk

GODZINY OTWARCIA

• Poniedziałek: 8.00-15.00
  • Wtorek: 8.00-15.00
  • Środa: 8.00-15.30
  • Czwartek: 8.00-15.30
  • Piątek: 8.00 -15.00

Przejdź do - Klasa 1a na wycieczce do Biblioteki Publicznej nr 28

Klasa 1a na wycieczce do Biblioteki Publicznej nr 28

Uczniowie mogli porównać, czym różni się biblioteka publiczna od biblioteki szkolnej :)

12 października 2023

Spotkanie autorskie

Dnia 11 pażdziernika 2023 bibliotekę odwiedziła Pani Hanna Niewiadomska - autorka wierszy dla dzieci.

12 października 2023
Przejdź do - Podróż w przyszłość klasy VI b

Podróż w przyszłość klasy VI b

Uczniowie klasy VI B uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Instytut Maszyn Przepływowych PAN - KEZO poświęconym przyrostowym technologiom wytwarzania, ich
specyfice i zastosowaniom.
Podczas zajęć wspólnie z prowadzącymi starali się odpowiedzieć na pytania: Czym jest druk 3D? Kiedy powstał?

Jakich materiałów można używać do drukowania? Co można drukować? Po co drukować? Jakie zastosowanie mają wydruki 3D w akustyce? Gdzie kryją się minusy technologii przyrostowych? Czy zawsze opłaca się drukować?

Zajęcia zakończyli w laboratorium, w którym znajduje się maszyna do selektywnego laserowego przetapiania proszków metali.

Barbara Andrzejczak
Przejdź do - Szkoła pod Mądrą Sową oczami uczniów klasy 2b

Szkoła pod Mądrą Sową oczami uczniów klasy 2b

Uczniowie 2b przygotowali prace plastyczne o swoje szkole.

Nie zapomnieli, że jej symbolem jest Mądra Sowa:)

Monika Pawelczyk
Przejdź do - Czy patriotyzm spotkamy w książkach?

Czy patriotyzm spotkamy w książkach?

Wycieczka klasy 2b do księgarni"Dwie siostry". Uczniowie poszukiwali w ksiązkach odpowiedzi na pytanie, czym jest patriotyzm

Warsztaty czytelnicze

Klasa 3B uczestniczyła w warsztatch bibliotecznych w Bibliotece Publicznej nr 28.

BYło bardzo kreatywnie i kolorowo!

27 kwietnia 2023
Sylwia Ślusarczyk
Przejdź do - Klasa 1b na warsztatach czytelniczych w księgarni "Dwie siostry"

Klasa 1b na warsztatach czytelniczych w księgarni "Dwie siostry"

Komiksy, obrazkowe, przygodowe, naukowe... Pierwszoklasiści odwiedzili księgarnię "Dwie Siostry" i porozmawiali o gatunkach książek. Wisienką na torcie była możliwość zakupu wybranych książek :)

17 listopada 2022
Sylwia Ślusarczyk, Monika Pawelczyk
Przejdź do - 1b na warsztatach księgarskich

1b na warsztatach księgarskich

1.12 uczniowie klasy 1b wzięli udział w warsztatach ksiegarskich "Jak powstaje książka?". Dowiedzieliśmy się jakie prace wykonuje się w drukarni oraz wytłoczyliśmy tekst na stronie.

To było bardzo pouczające spotkanie Uśmiech

2 grudnia 2022
Monika Pawelczyk, Sylwia Ślusarczyk

Warsztaty czytelnicze

Dnia 25.10.2022 odbyły się warsztaty czytelnicze online dla klasy 4b "Każdy ma głos! Jak Korczak stworzył z dziećmi gazetę"

25 października 2022

Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29.09.2022 r w bibliotece szkolnej gościła pani Hanna Niewiadomska - autorka książek "Bajczytanki Pani Hanki".

Z okazji Dnia Głośnego Czytania pisarka czytala swoje wiersze uczniom klas pierwszych

2 października 2022